+48 32 3551680 • ESProgram Android ESKATT DESIGNER

Balustrady szklane ES-GLASS-SUPPORTING-2500

Galeria ES-GLASS-SUPPORTING-2500 foto

Galeria balustrad samonośnych w różnym wykonaniu.

  • Jednoczęściowy profil balustrady wykonany z duraluminium
  • Mocowanie szkła klinami systemowymi wg grubości szkła
  • Mocowanie profilu proste do podłoża śrubami M10
  • Łatwy montaż nie wymagający stosowania otworów systemowych w szkle
  • Dostosowanie profili do każdych warunków budowlanych
Galeria PDF
Pokaż Więcej

ES-GLASS-SUPPORTING-2500

Mocowanie od góry

Balustrada ze szkła konstrukcyjnego samonośnego montowana w profilu systemowym ESKATT. Profil ma zastosowanie w balustradach montowanych od góry do posadzki lub balkonów. Przy zastosowaniu otworów montażowych z boku profilu możliwe jest także zastosowanie w systemach mocowanych do boku. W tym przypadku będą widoczne otwory montażowe na śruby, które należy zamaskować zaślepkami ESKATT. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie adaptera ES-GLASS-PROFIL-2500-ADAPTER do montażu bocznego bez konieczności wiercenia dodatkowych otworów. Powierzchnia profilu jest wykończona w szlifie i nie wymaga dodatkowej obróbki.

Profil balustrady może być zastosowany w obiektach gdzie wymagane obciążenie balustrady w lini poziomej wynosi do 1,5kN. Takimi obiektami są np. pomieszczenia biurowe, itp. W takim przypadku grubość szkła musi być zastosowana min 8.8.4. Powierzchnia profilu nie wymaga malowania oraz obłożenia blachą. Ilość klinów oraz dystansów dobierana jest odpowiednio do długości zastosowanego szkła. Parametry klinów dobierane są indywidualnie do grubości szkła także z ich rozmieszczeniem. Jako wykończenie od góry zastosowano uszczelkę zabezpieczającą przed zabrudzeniami oraz napływem wody. System posiada także zaślepki końcowe profili oraz narożniki.

Pokaż Więcej
Szkic montażu

W celu stężenia balustrady i usztywnienia całej balustrady na górną krawędż balustrady można nałożyć pochwyt w kształcie elipsy, kwadratu, prostokąta lub okrągły.Innowacyjnym rozwiązaniem jest zastosowanie giętego ceownika wraz z uszczelką systemową ESKATT. Poniżej znajdą Państwo wybrane akcesoria do balustrad samonośnych. Dystans pomiędzy szybami dobierany jest indywidualnie od 3mm do 20mm. Jeżeli projekt wymaga zastoswoania balustrady bezszczelinowej należy lukę pomiędzy szybami wypełnić klejem UV. Przy doborze długości tafli szklanych należy uwzględnić wszelkiego rodzaju narożniki oraz zaślepki.

Balustrady ze szkłem w innym wykonaniu

Przejdź do strony

ES-GLASS-SUPPORTING

balustrady szklane
Przejdź do strony

ES-GLASS-PROFIL 2500

balustrady szklane
Przejdź do strony

ES-GLASS-SQUARE

balustrady szklane
Przejdź do strony

ES-GLASS-PROFIL-3000

balustrady szklane

Chcesz poznać ceny naszych produktów?

Ceny balustrad Tak, idę do E-SHOP!